Společnost Kingston Technology tak postoupila do první desítky poprvé od roku 2007, kdy Gartner zahájil svůj průzkum celkového oslovitelného trhu (TAM). K tomuto vzestupu přispěl i fakt, že Kingston je špičkovým výrobcem pamětí pro mnoho OEM a OMD výrobců, kteří vyrábějí chytrá zařízení, a Kingston v těchto segmentech trhu dlouhodobě nabízí vysokou přidanou hodnotu a kvalitu služeb. Kingston vyrobil v roce 2108 paměťové produkty ve všech kategoriích, včetně DRAM, SSD a vestavěných řešení, s celkovou kapacitou přes 14 bilionů gigabytů, což je ohromující číslo, které posiluje jeho pozici a význam v tomto odvětví.

Společnost Gartner uvedla, že výdaje za čipy ovlivňoval posledních letech hlavně růst spotřeby počítačů a chytrých telefonů. Přední OEM výrobci v těchto oblastech získali větší podíl na trhu a v důsledku toho zvýšili svoje nákupy čipů. Gartner dále předpovídá, že budoucí poptávku podnítí další rostoucí trhy, například nové obchodní příležitosti v Číně se zaměřením na cloudové servery a koncová zařízení internetu věcí (IoT), které se objeví počínaje rokem 2022. Díky svojí kupní síle, celosvětovým partnerstvím a výrobním závodům v Číně a v asijsko-tichomořském regionu je Kingston připraven těchto možností růstu plně využít.

„Základem úspěchu společnosti Kingston jsou i nadále paměti pro servery a počítačové systémy, naše síla však v posledních 15 letech spočívala v diverzifikaci produktového portfolia s cílem reagovat na změny v průmyslu a přizpůsobit se neustále se vyvíjejícím potřebám trhu,“ říká Robert Allen, evropský ředitel marketingových a technických služeb. „Jsme jedním z předních výrobců SSD disků a dodáváme již téměř deset let vestavěná paměťová řešení pro různé průmyslové aplikace, včetně lékařských přístrojů, diagnostických zařízení a zábavních systémů letadel. Paměťová řešení Kingston lze najít také v mnoha spotřebních produktech, jako jsou fitness náramky, chytré hodinky, robotické vysavače a videozvonky.“

Následující tabulka od firmy Gartner ukazuje výdaje za čipy u předních 10 OEM výrobců

Gartner 2018 Chip Buyer Top 10 

Kingston již více než 30 let vytváří inovativní paměťové produkty a úložiště dat. V současné době je dodává do 125 zemí a zaměstnává po celém světě více než 3 500 lidí. Vyvíjí řešení pro servery, stolní počítače, IoT zařízení a další produkty k zvýšení produktivity a celkového výkonu systémů. Tato technologická řešení uspokojují každodenní potřeby lidí a podporují je ve všech oborech pracovních činností i v soukromém životě.