Z obsahu letního dvojčísla magazínu ICT revue

Editorial:

V roce 2025 bude propojených zařízení 42 miliard
Prognóza společnosti IDC uvádí, že propojená zařízení internetu věcí budou v roce 2025 generovat 79,4 zettabytu dat (1 ZB = triliarda, 10 na 21 bytů). Nejrychleji se podle analytiků má zvyšovat objem dat generovaných chytrými automobily a průmyslovými zařízeními, zde očekávají meziroční růst objemu kolem 60 procent.

 

Cover story:

Průmysl 4.0: Trend s velkým přesahem nad rámec technologií
Někteří jej označují za buzzword, jiní za nepopiratelné téma současného technologického dění. Koncept Průmysl 4.0 integruje všudypřítomné technologie do samostatně fungujících celků a zásadně mění zavedené vztahy uvnitř i vně podniků.

Sloupek: Digitalizace a Apollo 13
Vladimír Bartoš, senior konzultant, Minerva Česká republika

Pokročilé plánování v praxi: plán a jeho simulace
Společnost, která chce dnes na trhu uspět, musí vyrábět efektivně. Nástroje pro plánování výroby umí v reálném čase zohlednit kapacity strojů a technologií nebo dostupnost materiálu.

Anketa: Tuzemské podniky a systémy pro plánování výroby
S jakými nejčastějšími výzvami se v podnicích setkáváte při nasazování řešení pro plánování výroby?

 

Rozhovor:

Kyocera u tisku sází na ekologii
Šedesáté narozeniny nedávno oslavila japonská společnost Kyocera, proslulá svými high-tech keramickými materiály. V Česku je ale známá spíše tiskárnami a kancelářskými řešeními, která nyní budou na našem trhu k dispozici „napřímo“, společnost totiž v Praze otevřela pobočku. O plánech, situaci na trhu a inovacích jsme mluvili s Jiřím Hubeným, generálním ředitelem Kyocera Document Solutions Czech.

 

Technologie:

Docházkové systémy zohledňují moderní styl práce
Digitalizace se nevyhnula ani tak klasickému podnikovému řešení, jako jsou tzv. píchací hodiny. Řešení v současné době využívají cloud, mobilní aplikace, internet věcí nebo biometrii.

Sloupek: Technologické inovace přinášejí nové možnosti
Jan Gřeš, jednatel společnosti Giriton Systems