Z obsahu červnového vydání magazínu ICT revue

Editorial:

Podniky letos vynaloží za digitální transformaci 1,2 bilionu dolarů
Tvrdí to aktualizovaná studie IDC Worldwide Semiannual Digital Transformation Spending Guide, přičemž oproti loňskému roku je částka vyšší o 17,9 procenta. 75 % - Takové procento výdajů na digitální transformaci podle analytiků v letošním roce připadne na hardware a služby.

 

Cover story:

SIEM: Náročná cesta k pokročilému zajištění kybernetické bezpečnosti
Řízení bezpečnostních informací a událostí se pro organizace stalo nezbytným z celé řady důvodů. Na moderních pracovištích výrazně vzrostl počet podporovaných zařízení, aplikací a služeb. V posledních letech se navíc řada z nich pohybuje zcela mimo prostor, jenž býval historicky chráněn tzv. bezpečnostním perimetrem.

Anketa: Proč nasadit SIEM
Kdy má organizace uvažovat o nasazení řešení kategorie SIEM?

Anketa: SIEM a uživatelé
Využívají tuzemské podniky plně možností, jež jim nabízejí řešení SIEM?

 

Rozhovor:

Tři pilíře úspěšného dodavatele
Český softwarehouse Onlio nabízí tři produktové linie. Jednak vlastní řešení eDoCat pro Document Management System (DMS), dále nástroje pro řízení projektů Atlassian a Liferay Portal pro řešení transakčních portálů. Ve výběrových řízeních porážejí i ty největší dodavatele. Nejvíce se ale potýkají s tím, když zákazník vybírá výhradně podle cenovky. „Obvykle to pak špatně dopadne, bez ohledu na to, kdo je vítězem výběrového řízení a co je předmětem dodávky,“ sděluje Jiří Voves, předseda představenstva společnosti Onlio.

 

Trendy:

Finanční sektor pod vlivem umělé inteligence
Umělá inteligence zahrnuje celý komplex jevů – od automatizace procesů až po samotnou robotizaci. I když robotizaci obyčejně chápeme ve spojení s průmyslovou výrobou, budeme se zabývat jejím využitím v bankovní, resp. pojišťovací branži, které překvapivě v tomto ohledu za výrobními fabrikami nikterak nezaostávají.

Digitální inovace pozvolna pronikají do světa zdravotní péče
Informační technologie a systémy mění svět zdravotní péče již půl století. Podle analytiků Gartneru, z jejichž průzkumu vycházíme, zasahují tradičně zejména do oblastí, jako je diagnostika (snímkování) a práce s daty pacientů.

 

Technologie:

Všechny přínosy cloudu vyčíslit nelze
Trh cloudových služeb v ČR má před sebou stále velký růstový potenciál. Firmy si ale často neumějí správně propočítat porovnání nákladů na klasická a cloudová řešení, a tak reálné přínosy cloudu zůstávají za jejich očekáváním.

Anketa: Cloudové služby u českých dodavatelů
O jaké cloudové služby je v současné době mezi vašimi zákazníky největší zájem?

 

Konference:

SAP NOW 2019 se nesl ve znamení čtyř „A“ a hesla: „na zkušenosti záleží“.

Flowmon představil trendy v ochraně firemních sítí.

 

IT projekty:

Výrobce komponent pro kolejová vozidla mění informační řešení.

Společnost Mecom zvolila mobilní a bezpečný přístup k dokumentům.

Cloudové služby zajišťují bezproblémový chod webu.

Mibcon pomohl s „přechodem“ zaměstnanců Foxconnu.