Z obsahu květnového vydání magazínu ICT revue

Editorial:

Podniky investují do analýzy velkých dat, nejvíce v oblasti služeb
Aktualizovaná prognóza společnosti IDC (Worldwide Semiannual Big Data and Analytics Spending Guide) odhaduje letošní růst trhu analytiky velkých objemů dat na 12 procent. Příjmy dodavatelů řešení BDA (big data and business analytics) tak dosáhnou výše 189,1 miliardy dolarů.

 

Cover story:

Trendy ERP následují technologickou evoluci
Segment podnikových informačních systémů nestagnuje technologicky ani tržně. Díky probíhající vlně digitální transformace naopak posiluje svou roli v efektivním fungování organizací.

Anketa: Zákazníci vs. nové technologie
Jak se pod vlivem nových technologií mění očekávání zákazníků v segmentu ERP?

Sloupek: ERP pro malou firmu: luxus, nebo dobrá investice?
Petr Klapka, ředitel, Vision Praha

Reflexe z tuzemského trhu systémů ERP
České ekonomice se daří, což ovlivňuje také trh podnikových informačních systémů. Zákazníci i dodavatelé čelí novým výzvám a segment rozhodně nestagnuje.

Anketa: Univerzalita vs. specializace
Profily vybraných dodavatelů systémů ERP, kteří působí na českém trhu

 

Rozhovor:

Digitalizace dnešních inovací pro přežití v budoucnosti
Kdo neinovuje, ten nepřežije. Rozhodujícím se stává, jak rychle a v jaké kvalitě se k produktu a službě, nejlépe personalizované, zákazník dostane. Nejdůležitější se přitom stává konektivita, propojení jednotlivých informačních systémů, strojů a čidel, říkají experti ze společnosti Atos Igor Štverka a Milo Georgievski. Začít lze podle nich i s levným cloudovým řešením v malém. Bezpečnosti a odolnosti systémů je přitom třeba věnovat maximální pozornost.

Umělá inteligence a strojové učení ve službách podniků
Společnost Oracle představila svoji samořiditelnou, automaticky laděnou, samoopravitelnou, samo… před necelými dvěma lety. A bez umělé inteligence a strojového učení by to podle Duncana Harveye nešlo. S produktovým ředitelem pro technologickou platformu Oracle jsme měli možnost krátce hovořit na konferenci pořádané touto technologickou společností v Praze.

 

Trendy:

Chytré technologie uleví dopravě ve městech
Pokud bychom měli vybrat jen jedinou oblast života, která trápí obyvatele snad všech větších měst, byla by to velmi pravděpodobně doprava. A právě s řešeními pro dopravu mnoho projektů chytrých měst začíná.

 

IT projekty:

Armatury Group potřetí volí IFS Applications