Technologická Aliance Fortinet spojuje globální poskytovatele specializovaných řešení a umožňuje jim těžit z otevřené architektury Fortinet Security Fabric. Díky ní přináší Safetica a Fortinet zákazníkům komplexní řešení, které zajistí hlubší úroveň zabezpečení citlivých dat.

„Bezpečnostní hrozby jsou dnes součástí každodenního života. Nemůžeme se spoléhat na to, že nás před nimi ochrání jediný produkt. Integrace více řešení znamená, že už se nemusíme starat o monitorování a údržbu každého produktu zvlášť,“ komentuje důvody integrace Petr Žikeš, CEO Safetica Technologies.

Většina firem chápe, že potřebuje firewally a antivirový software, který chrání zařízení i uživatele. Ale ochrana před ztrátou dat je často přehlížena. Podle Žikeše je to zásadní chyba.

„Každé podnikání stojí a padá na datech,“ poznamenal. „Ať už se jedná o data osobní, obchodní, finanční nebo jakoukoli formu duševního vlastnictví, vše musí být pod ochranou. Když dojde ke ztrátě nebo odcizení citlivých dat, je v sázce pověst společnosti, zákaznická základna i know-how.“

Proto se Safetica rozhodla oslovit Fortinet a vyvinout integrované řešení. Nově je DLP řešení Safetica propojeno s produkty FortiSIEM a FortiMail Secure Gateway společnosti Fortinet. A další integrace jsou v plánu.

Integrace posílí ochranu dat

Partnerství mezi Fortinet, jedním z předních globálních hráčů na poli IT bezpečnosti, a Safetica vytváří bezpečnostní řešení, které má pro dnešní podnikání velký význam. Safetica poskytuje řešení na ochranu dat, které se snadno používá, rychle se implementuje a je dostupné i pro malé a střední firmy. Předchází únikům dat, usnadňuje dodržování legislativních norem, jako je například GDPR, a chrání firmy před neúmyslnými chybami zaměstnanců.

„Fortinet Security Fabric má svou otevřenou architekturu navrženou tak, aby umožňovala snadnou integraci technologií od našich aliančních partnerů, poskytovala viditelnost, integrovanou detekci hrozeb, automatizovanou responzi a reagovala na dnešní sofistikované kybernetické hrozby,“ řekl Neil Prasad, ředitel produktového marketingu a Technologické aliance Fortinet. „Otevřená architektura Fortinet Security Fabric rozšiřuje možnosti, jak poskytovat podnikům ochranu před útokem v celé jeho šířce, od IoT až po cloud. Jsme rádi, že se Safetica stala naším technologickým aliančním partnerem a součástí ekosystému, ve kterém společně vyvíjíme integrovaná řešení pro potřeby zákazníků.“

Petra Žikeše integrace také těší. Věří totiž, že neexistuje jediný nástroj, který by dokázal pokrýt všechny oblasti firemní bezpečnosti. Proto byla Safetica navržena tak, aby se dala snadno propojit s technologiemi, jako je Fortinet.

„Útoky, kterým data čelí, se stále vyvíjejí. A neexistuje žádné univerzální zabezpečení. Proto je důležité, aby si používané nástroje vzájemně rozuměly. Integrace s produkty ve Fortinet Security Fabric je něco, v čem vidíme velký potenciál,“ dodal Žikeš.

Více se o integraci Safetica DLP s produkty Fortinet dozvíte na stránkách https://www.safetica.cz/partneri/technologicti-partneri a https://www.fortinet.com/partners/partnerships/alliance-partners.html