Z obsahu únorového vydání magazínu ICT revue

Editorial:

Poptávku po IoT generují zatím hlavně výroba a utility
Výdaje na internet věcí vzrostou letos v Evropě o 20 procent, tvrdí aktualizovaná prognóza (Worldwide Semiannual Internet of Things Spending Guide) analytické společnosti IDC.

 

Cover story:

Hyperkonvergence šetří peníze a podporuje konkurenceschopnost
Hyperkonvergovaná ICT infrastruktura představuje další zásadní krok směrem k flexibilitě datových center a podpoře podnikání rychle dostupnými a škálovatelnými službami. S čím ale musí firma počítat, pokud ji chce zavést?

Anketa: Přínosy hyperkonvergované infrastruktury
Kde vidíte hlavní přínosy hyperkonvergované infrastruktury pro vaše zákazníky?

Jedna platforma, jediná správa
Hyperkonvergovanou infrastrukturu dnes využívají zákazníci různých průmyslových odvětví. „Našimi klienty jsou například Šanghajský přístav, který je jeden z největších na světě, ale také menší lokální zákazníci s minimálním počtem zaměstnanců v IT,“ říká Miloš Pavlík ze společnosti Cisco Systems.

 

Rozhovor:

Dimension Data poskytuje řešení datacenter s vizí
V poslední době se v oblasti datacenter objevuje a prosazuje hyperkonvergovaná infrastruktura (HCI). Globální systémový integrátor a konzultační společnost Dimension Data ji nabízí do datacenter zákazníků i u nás. Na pozici této společnosti na našem trhu s HCI jsme se ptali Lukáše Jelínka a Martina Klčovského, kteří mají na starosti jak obchod, tak rozvoj technologií v této oblasti.

 

Bezpečnost:

Správa identit a řízení přístupů koketuje s cloudem
Rychle se přibližuje doba, kdy se z cloudových řešení pro správu identit a přístupů stane technologický i tržní mainstream. Nový model vedou v patrnosti i poměrně konzervativní české podniky.

Anketa: Správa identit a centralizace
Nakolik se organizacím daří úspěšně centralizovat správu identit a řízení přístupů?