Společnost G2 server byla založená v České republice v roce 2004 a zaměřuje se na cloudové technologie a poskytování cloudových služeb. V současné době má Geetoo datacentra ve čtyřech evropských státech a působí již v několika zemích. Geetoo nabízí řešení a služby jak zákazníkům ze segmentu SMB, tak enterprise společnostem nadnárodní úrovně. Podle společnosti VMware patří Geetoo mezi nejrychleji rostoucí cloud providery v regionu CEE. Go-to-market model je pomocí partnerské sítě a v rámci nového partnerského programu nabídne Geetoo svým partnerům mnoho výhod. Vizí společnosti je přinést jakoukoliv cloudovou službu, umístěnou v datacentru nebo ve firemním IT zákazníka, ovládanou pomocí jednoduché platformy Geetoo Space s konzumací po celém světě.

Z původně malé české firmy G2 server se postupem času s rostoucím počtem zákazníků a narůstajícím množstvím technologií stává mezinárodní cloudový provider. Dosavadní název G2 server se začal postupně stávat limitující, nereflektoval nejmodernější technologie a inovativnost společnosti. Navíc s plánem stát se evropským providerem cloudu s portfoliem jak pro provozovatele infrastruktury, tak i pro softwarové vývojové týmy, začalo docházet k nejednotnosti v rámci výslovnosti dosavadního názvu G2 server za hranicemi České republiky. Proto k rozhodnutí přejmenování názvu společnosti z G2 server na Geetoo došlo,“ upřesňuje CEO společnosti Vladimír Kvaš.

Nové logo společnosti GEETOO

Poměrně dlouho jsme hledali cestu, jak zachovat kontinuitu s historií společnosti a zároveň se představit v novém, mezinárodním a moderním stylu, a to jak samotným názvem společnosti, tak v rámci vizuální komunikace. Nový název Geetoo je ve skutečnosti anglickým názvem dosavadního jména G2. V rámci vizuální komunikace zůstala společnost u hlavní barvy tyrkysově modré, ke které přibyla nově i malinově červená,“ uvedla ke změnám Eva Čerešňáková, marketingová manažerka společnosti.

K novinkám Geetoo patří i vlastní cloudová platforma Geetoo Space, kterou produktové oddělení společnosti představí detailněji v následujících týdnech.