Z obsahu prosincového vydání magazínu ICT revue

Editorial:

Růst IT služeb byl stabilní
Podle aktualizované studie společnosti IDC Worldwide Semiannual Services Tracker rostl trh IT služeb a podnikových služeb v 1. pololetí roku 2018 meziročně o čtyři procenta a dosáhl výše 506 miliard dolarů.

 

Cover story:

Od píchaček k pružným docházkovým systémům
Monitorování docházky a pracovního nasazení zaměstnanců patří mezi tradiční byznysové disciplíny. Relevantní systémy vznikaly nejen kvůli prostému zjednodušení výkaznictví, ale také z důvodu kontroly. Měly a dodnes mají zabraňovat podvodům, kterých by se zaměstnanci v oblasti docházky na pracoviště mohli dopouštět.

Anketa: Ve znamení mobility
Jaké jsou hlavní trendy trhu docházkových systémů?

Sloupek: Moderní docházkové systémy se posouvají do cloudu
Libor Ježek, manažer servisního centra, Xertec

 

Rozhovor:

Dnešní nástroje pro řízení podniků pracují s principem jedné pravdy
Využití „dospělé“ technologie pro podporu řízení výkonnosti a efektivity společnosti je klíčové pro zlepšení a zefektivnění procesů finančního řízení organizací a hodí se pro všechny vertikály – od finančního sektoru přes retail a distribuce energií (utilities) až po výrobní sektor. „Největší výhodou moderních nástrojů CPM je důvěra uživatelů v data a informace v nich uložené, princip jediné pravdy,“ říká Vladislav Hanák, který je v Sophia Solutions na tuto oblast odborníkem.

 

Software:

Uměle inteligentní CRM systémy
Po seznámení s nabídkou aktuálních trendů CRM lze nabýt dojem, že díky všudypřítomné umělé inteligenci (AI) budou už brzy obchodní úseky plné chytrých a ještě chytřejších aplikací – na úkor nákladných a často zhýčkaných obchodníků.

Anketa: CRM, smart funkce a AI
Jakou zkušenost máte v oblast implementace CRM řešení s AI? Požadují od vás zákazníci funkce smart CRM/CRM AI – a jaké? Můžete uvést nějaké příklady?

Průběžná integrace zajistí rychlost a kontinuitu vývoje
Dnešní svět je neuvěřitelně dynamický a mnohé technologie, standardy a produkty mají jepičí životnost. Stejně tak platí, že v běžném i profesním životě jsme silně závislí na informačních technologiích.

 

Rozhovor:

S&T CZ roste a rozšiřuje záběr
Více než 25 let zkušeností na českém trhu, rozsáhlá nabídka řešení a služeb, vysoká kvalita konzultantů a vlastní produktové portfolio. To jsou hlavní důvody, proč společnost S&T CZ vykazuje dvouciferný růst. Jak se vyvíjí situace na trhu v oblasti služeb systémové integrace, ale i celkově v IT, odpovídal Miroslav Bečka, generální ředitel a jednatel společnosti S&T CZ.

Změňte vizi ve výnosný digitální podnik
„Pokud známe vizi podniku, dosahuje náš společný projekt návratnosti ve stovkách procent,“ hovoří o přínosech manažerských systémů výkonný ředitel a jednatel společnosti Inekon Systems Jan Hušek a dodává: „U řady našich zákazníků dochází k zásadnímu zlepšení ukazatele tzv. financial forecast accuracy s přesností vysoko nad 95 procent.“

Podnikání se dnes neobejde bez chytrých technologií
V září v Praze proběhla konference SAP NOW Week 2018, které se zúčastnilo více než 800 hostů a partnerů společnosti SAP. Se svými dojmy z akce, z dosavadního působení v roli generální ředitelky SAP ČR, stejně jako s plány na příští rok, se s námi podělila Hana Součková.

 

Digitální transformace:

Žijeme v éře nekonečných inovací
Které z nových technologií, jimž často výrobci i média věnují přehnanou pozornost, skutečně sledovat a plánovat jejich případné využití? Jak se nejlépe vyrovnat s digitální transformací a tím, co přijde po ní? Odpovědi nabídli analytici na podzimním Gartner Symposiu.

Rozšířená realita může zčásti nahradit robotizaci. Vyjde levněji
Zkrácení doby potřebné k vyškolení, menší nároky na znalosti a zkušenosti, ve výsledku efektivnější práce. To jsou nejviditelnější benefity, které firmám může přinést rozšířená realita. Český trh přitom dobývá pozvolna.

 

Technologie:

Datová centra ve světě internetu věcí
Investice firem do technologií internetu věcí rychle rostou. Jádrem řešení internetu věcí budou datová centra, k Text/ Radek Kubeš terá se musí připravit na svoji novou roli.

 

IT projekty:

Prádelny pro 21. století využívají čipy pro sledování oděvů

Datové centrum SafeDX počítá náročné operace AI

Společnost projektující závody bude řídit procesy s pomocí IFS

Renishaw snižuje dobu přípravy zubních náhrad až o 75 procent

Konference: Dell ukázal svou cestu k prosperitě v digitální éře