Česká společnost Easy Software slaví v Japonsku úspěchy se svým nástrojem pro řízení projektů Easy Redmine Japan. Redmine je open source software určený řízení projektů a pro bug tracking system. Obsahuje stovky rozšíření jako Ganttův diagram a Resource management umožňující vizualizaci projektů a jejich zdrojů. Jde o multiplatformní a multidatabázový systém, který Easy Software upravuje pro potřeby korporátních zákazníků.

„Loni pro nás bylo Japonsko pátou nejsilnější zemí, letos je až desáté – hned za EU a USA. Máme tam přes 200 firemních klientů a tisíce dalších uživatelů, kteří používají například náš Free Gantt Plugin. Japonci Gantt a Resource management milují,“ konstatuje Ondřej Šťovíček, produktový ředitel společnosti Easy Software. Obchodní partneři se českému dodavateli hlásí sami, protože Redmine je v Japonsku nesmírně populární. Mezi spolupracovníky české firmy patří například menší agilní společnost Hulinks nebo velký asijský IT koncern Pactera.

„V rámci budování partnerské sítě jsme letos v září podnikli dvoutýdenní cestu do Japonska, Jižní Koreje a Číny, kde jsme s partnery jednali osobně. Hulinks pak přijeli za námi do Prahy,“ přiblížil Šťovíček. Zhruba do pěti let by Easy Software chtěl v Japonsku vytvořit tým stálých pracovníků, kteří se budou přímo starat o obchodní partnery a rozvíjet trh. „Pobočka by spadala pod naši londýnskou centrálu. Ale uvidíme, jaká bude realita, japonský trh je velmi specifický,“ upozorňuje Ondřej Šťovíček.

V nejbližších letech si Easy Software klade za cíl zvyšovat revenues na japonském trhu a společně s obchodními partnery chce proniknout do velkých japonských společností. „Chceme zlepšit poskytování služeb prostřednictvím partnerů. Ve střednědobém horizontu bychom rádi ustanovili brand Easy Redmine Japan jako silného japonského poskytovatele enterprise Redmine řešení,“ dodává produktový ředitel společnosti Easy Software. Výhledově pak chce firma dostat na japonský trh svoje další produkty Easy Project a Calculoid.