Z obsahu řijnového vydání magazínu ICT revue

Editorial:

Čím dál více podniků nasazuje zabezpečení formou služby
Výdaje na produkty a služby související s IT bezpečností se v letošním roce zvýší o 12,4 procenta a dosáhnou celosvětově výše 114 miliard dolarů. V příštím roste podle prognózy analytiků Gartneru růst zpomalí na 8,7 procenta, což bude odpovídat hodnotě 124 miliard.

 

Cover story:

Nedostatek zdrojů řeší bezpečnost jako služba
Až 95 procent informatiků ve vedoucích funkcích očekává nárůst kybernetických hrozeb v následujících třech letech. Ale jen 65 procent organizací podle informací společnosti Gartner zaměstnává specialistu na kybernetickou bezpečnost. Část z nich si služby vysoce kvalifikovaného odborníka nemůže dovolit, část jej nedokáže najít na trhu práce.

Anketa: Bezpečnost v cloudu
Jaké jsou hlavní výhody bezpečnostních řešení poskytovaných v modelu cloudových služeb?

Sloupek: Cloudová správa bezpečnostních produktů – strašák, nebo hrdina?
Michal Hebeda, sales engineer, Sophos

 

Rozhovor:

Integrace se širokým záběrem
Společnost Soitron působí v sedmi zemích po celé Evropě jako systémový integrátor v oblasti síťové infrastruktury, datových center a hlasových řešení. Slávka Šikurová, obchodní ředitelka pro český a slovenský trh, právě tyto oblasti označuje jako dlouholetý core business společnosti.

 

Trendy:

Internet věcí ve službách chytrých měst
Rodina technologií pro chytrá města by se bez internetu věcí výrazně zúžila. Jeho implementace v municipalitách ovšem vyžaduje zvýšenou pozornost – může ji doprovázet řada synergických efektů, ale i různé negativní externality.

Anketa: IoT řešení a malá města
Která řešení internetu věcí ocení podle vás i malá města?

 

Infrastruktura:

Datová centra se nechystají říct poslední slovo
Ani ve světle rostoucího zájmu o cloudové služby celosvětových hráčů neztrácejí lokální datová centra svůj význam – jen se mění jejich role a nabídka služeb.

Dozrál čas na přechod ERP do cloudu?
Ještě donedávna české společnosti ERP řešení poskytované v cloudu nevyužívaly, a to především z důvodu nedostatku vhodných řešení na trhu a tradičně konzervativního přístupu ke změnám v používání klíčových IT systémů.

 

Konference:

SAP ukázal cestu od podnikové inteligence k inteligentnímu podnikání
Teplé dny předposledního zářijového týdne se v pražských Nových Butovicích nesly ve znamení technologií společnosti SAP. V pražském Metronom Business Center a jeho nejbližším okolí totiž probíhal SAP NOW Week, čtyři dny nabité technologiemi a partnerským programem.

 

IT projekty:

ČD – Telematika se spolehne na Cisco

Vema získala významného klienta pro svůj HR systém

Raven sjednocuje procesy napříč pobočkami

Český Unicef zlepšuje zabezpečení sítě