Z obsahu červencového vydání magazínu ICT revue

Editorial:

MDM, EMM, UEM: Jak se vyvíjí řízení podnikové mobility
Mobilní aplikace v podnicích představují pro IT oddělení výzvu z hlediska správy i zabezpečení. Posuny v této oblasti se projevují i ve změnách terminologie.

 

Cover story:

Od správy zařízení k řízení podnikové mobility
Řízení mobilních zařízení v podnicích se původně zaměřovalo na jejich konfiguraci, správu a zabezpečení. Rozvoj technologií a rozmach mobility si ale vyžádaly rozšíření funkčního pokrytí a přinesly vznik nové tržní kategorie s akronymem EMM – enterprise mobility management.

Sloupek: Když dá talent přednost konkurenci a nižšímu platu, možná nastal čas zamyslet se nad lepším EMM nástrojem
Pavel Křižanovský, technický ředitel, Cisco Systems

Anketa: Na co nezapomenout při zavádění EMM řešení
Jaká úskalí přináší implementace řešení pro správu podnikové mobility?

EMM přináší nový přístup k řízení firemní mobility
Společnost System4u loni dosáhla obratu 72 milionů korun. Mezi její zákazníky patří osm z prvních 20 nejvýznamnějších firem podle Czech Top 100, své služby dále poskytuje mnoha státním a bankovním institucím. „Spolupracujeme také s několika zákazníky, kterým spravujeme globální infrastrukturu pro firemní mobilitu,“ doplňuje na úvod Martin Koláček, předseda představenstva společnosti.

 

Rozhovor:

S CRA o IoT a cloudových službách
České Radiokomunikace (CRA) jsou jedním z největších poskytovatelů cloudových služeb u nás, zároveň jsou poskytovatelem přenosových služeb a kromě toho jsou největším poskytovatelem jedné z platforem pro internet věcí, o čemž jsme se bavili s Milošem Mastníkem, obchodním ředitelem CRA.

 

Trendy:

Přínosy technologií Průmyslu 4.0 očima expertů
Dosud převládající názor, že firemní IT plní požadavky byznysu, dostává s příchodem Průmyslu 4.0 nový rozměr.

Od linuxu ke cloudu, otevřeností k inovacím
Americká společnost Red Hat, největší softwarová firma s čistým opensourcovým modelem vývoje, před dvěma lety dosáhla významného milníku, když zaznamenala tržby přesahující hranici dvou miliard dolarů. Českou a slovenskou pobočku řídí druhým rokem na pozici country sales manažerky Iveta Babulenková.

Softwaroví roboti již nestačí, doplní je digitální asistenti
Průmysl 4.0, robotizace, digitální asistenti, strojové učení a umělá inteligence: tyto trendy jsou zmiňovány neustále. Mnohdy není ale jasné, co je realita, co blízká budoucnost, a co spíše vize, které se ani nemusí naplnit. Automatizace vystavování faktur, robotický překladač nebo samořízené auto nejsou rozhodně totéž.

Automatizace nákupních procesů jako hlavní poslání
Společnost Ariba byla založena v roce 1996 s cílem vyvinout softwarové řešení, které usnadní zadávání veřejných zakázek. Do té doby to totiž byl pro velké korporace pracovně náročný a neefektivní (papírový) postup. Automatizace a standardizace nákupních procesů a činností jsou dodnes hlavním pilířem softwarového řešení této technologické firmy.

 

IT projekty:

Největší výzkumná a vzdělávací síť v Evropě bojuje s DDoS útoky Flowmonem

Dodavatel bezpečnostních řešení využívá testovací prostředí platformy Ravello

Slovenský fotbal se spoléhá na systém SAP

OKbase obslouží pět tisíc zaměstnanců nemocnice

Na Cebitu přednášel Lanier, k vidění bylo i první drontaxi