Z obsahu červnového vydání magazínu ICT revue

Editorial:

Umělá inteligence prorůstá podnikovým IT
Za umělou inteligenci zákazníci letos utratí 19,1 miliardy dolarů, což znamená meziroční nárůst o 54 procent. Vyplývá to z analýzy Worldwide Semiannual Cognitive Artificial Intelligence Systems Spending Guide od IDC. V roce 2021 by se pak mělo jednat až o 52 miliard dolarů.

 

Cover story:

Systémy ERP přechází do cloudu, problémy berou s sebou
Trend cloud computingu vnesl mnohá očekávání i do segmentu ERP. Jeho tradiční implementační problémy ale zásadně nezměnil.

Sloupek: Jak na výběr nového informačního systému
Jiří Melzer, majitel a jednatel společnosti QI Group

Anketa: Výměna ERP systému
Jaké důvody vedou tuzemské podniky nejčastěji ke změně systému ERP?

 

Rozhovor:

Atos v roli zkušeného integrátora
Společnost Atos působí v 73 zemích světa, má zhruba 100 tisíc zaměstnanců a roční obrat okolo 13 miliard eur. V České republice, kde jeho pobočku Atos IT Solutions and Services v posledním roce z pozice CEO řídí Martin Sůra, firma se svými partnery realizovala řadu zajímavých projektů ve státní správě, například na vydávání biometrických pasů a občanských průkazů.

 

Trendy:

Technologie ve zdravotnictví ušetří čas a peníze
Inovace ve zdravotnictví, podporované informačními a komunikačními technologiemi, pomáhají lékařům i pacientům. Problémem jejich širšího zavádění ale nemusí být jen nedostatek financí.

 

Technologie:

Ukládání a zálohování dat do cloudu dává smysl
Objem provozu ve všech typech cloudů rychle stoupá vlivem rozmachu technologií, jako je internet věcí, včetně chytrých automobilů, chytrých měst nebo telemedicíny, rozvoje podnikové mobility a týmové spolupráce, stoupajícího zájmu o velká data a jejich analýzu a obecného přechodu na cloud u stále širšího spektra podnikových systémů (CRM, ERP apod.), mimo jiné z ekonomických důvodů.

 

Rozhovor:

Chytrá domácnost jako součást chytrého města
Stále více domácností i obcí nasazuje nějaká chytrá řešení. Pokud se tyto dva zdánlivě samostatné světy dokážou spojit a sdílet si vzájemně informace, mohou z toho značně profitovat, říká v rozhovoru Michal Hozák, ICT expert společnosti T-Mobile. Celý příběh ale začíná u samotných představitelů měst a obcí, kteří musí jako první začít hledat koncepční a propojitelná řešení.

 

IT projekty:

Mokate chrání svá data, moderně zálohuje

Chytré odečty s pomocí IoT infrastruktury

Aplikace OKsystemu prezentují data ČHMÚ

Nový skladový systém lze nasadit vzdáleně

Na GDPR se připravila méně než polovina firem