Kromě hlavního seznamu byla společnost zmíněna v následujících kategoriích:

  • Dodavatel řešení pro mobilní nebo on-line bankovnictví (Mobile or online banking solutions provider).
  • Startup dodavatel digitálního bankovnictví (Startup digital banking providers).
ZENTITY

Softwarová a konzultační společnost, která svým klientům dodává špičková mobilní a webová řešení a další související služby. Mezi zákazníky společnosti patří největší globální banky, bankovní skupiny, mobilní operátoři a velké nadnárodní společnosti. Zentity patří k nejzkušenějším společnostem ve střední a východní Evropě v oblasti vývoje, zabezpečení a integrace systémů a aplikací pro chytré telefony a tablety.

V Zentity jsou moderní mobilní technologie dlouhodobě v centru naší pozornosti, což umožnilo mnoha finančním institucím získat vedoucí pozici v digitálním rozvoji. Umístění v seznamu společnosti Gartner nás utvrzuje ve správnosti našeho zaměření na mobilní technologie v tomto neustále se rozvíjejícím odvětví. Věříme, že rozrůstající se nabídka možností našich produktů bude i nadále pomáhat našim zákazníkům udržet se na špičce,“ komentuje úspěch výkonný ředitel Zentity Abhishek Balaria.

 

Nejdůležitější poznatky vyplývající ze studie:

  • Ředitelé IT v bankách a ostatní IT a obchodní lídři čelí intenzivnímu tlaku na zvyšování efektivity kanálů a snižování nákladů, ale zároveň se od nich očekává, že najdou cestu, jak poskytnout novou generaci digitálních služeb. Nicméně řada dodavatelů starších řešení pomalu reaguje na nové požadavky zákazníků.
  • Otevřené jednotné digitální bankovní platformy (Open unified digital banking platforms) vznikly právě pro řešení těchto požadavků, ale CIO a další IT lídři musí dělat složitá rozhodnutí, jaké řešení od širokého spektra poskytovatelů zvolit - někteří dodavatelé jsou v oblasti bankovnictví zkušení, řada dalších je ve finančních službách nováčky.