Nově představené mikroprocesory disponují 32 jádry a 256 vlákny a jsou součástí nové produktové řady, kterou lze škálovat od 32 do 512 jader, od 256 do 4096 vláken a až na 8 TB operační paměti.

Nové systémy nabízejí zabezpečení integrované na úrovni hardwaru (Security in Silicon), které chrání i před pokročilými hrozbami a podporuje šifrování. Stejně tak jsou přímo navrženy pro maximální efektivitu databázového provozu (SQL in Silicon), zpracování velkých objemů dat (big data), cloud a další podnikové aplikace náročné na výkon.

K novým systémům založeným na procesorech SPARC M7 patří integrovaný systém Oracle SuperCluster M7 a servery SPARC T7 a M7.

10,4 ZB

V letech 2014-2019 se objem dat v datových cenrech ztrojnásobí na 10,4 zettabytů (ZB). Objem dat uložených v cloudu dosáhne 8,6 ZB, to je asi 80 bilionů gigabytů; zabral by tak 1,6 bilionu dvouvrstvých Blu-Ray disků. Objem dat v oblasti střední a východní Evropy dosáhne 0,355 zettabytů (2014 - 0,056 ZB).

Zdroj: Cisco Global Cloud Index - 2014-2019 (2015)

Security in Silicon přináší dvě vylepšení na úrovni návrhu systému. Hardwarové zabezpečení paměti, což je kontrola přístupu k datům v paměti v reálném čase. Chrání tím před průnikem malwaru i vadných programových kódů, produkční prostředí podniků se díky tomu stává spolehlivější a bezpečnější.

Hardwarově podporované šifrování přináší možnost používat šifrování bez snížení výkonu. Nová funkce má automaticky zrychlit stávající aplikace využívající šifrování. Technologie SQL in Silicon přidružuje ke všem 32 jádrům procesoru SPARC M7 koprocesory, jimž lze předat některé operace, a urychlit tak zpracování dat, což výrazně zvyšuje např. výkon databázových aplikací.

Nové koprocesory zrychlují kritické funkce včetně dekomprese paměti, řízení paměti, filtrování a index range scan (metoda procházení databázových tabulek). Předání těchto funkcí na koprocesor prý výrazně zvyšuje výkon každého z procesorových jader, snižuje využití paměti a umožňuje až 10krát vyšší rychlost databázových dotazů.

Na konferenci představila společnost nová řešení, která by podnikům měla zjednodušit zpracování velkých objemů dat (big data). Společnost také představila novinky týkající se služeb Oracle Cloud Infrastructure. Nabídka infrastruktury jako služby (IaaS) poskytuje zákazníkům cloudové prostředí zahrnující výpočetní výkon a úložný prostor, kde lze provozovat libovolnou podnikovou aplikaci.

Oracle Enterprise Resource Planning (ERP) Cloud má dnes být nejkomplexnějším ERP řešením poskytovaným formou cloudu. Má více než 1300 zákazníků a uplatňuje se zejména pro řízení financí, nákupů a projektů. Nově bylo oznámeno rozšíření Oracle ERP Cloud o více než 190 inovací, například o funkce pro jednotlivé průmyslové obory nebo lokalizace do dalších jazyků.

Firma také rozšiřuje portfolio svých cloudových databázových služeb. Nově uvedené databázové služby splňují požadavky na provoz kritických podnikových aplikací. Oracle rovněž představil zdarma dostupnou databázovou službu, která je určena pro správce a vývojáře; ti si nyní mohou fungování databáze Oracle na cloudové platformě vyzkoušet bez dalších závazků.

 
Článek byl publikován v ICT revue.