Hlavní důvody vedoucí ke sloučení DataSpring a týmu softwarového vývoje STV vyplývají ze strategie sjednocení vybraných služeb a kompetencí v oblasti ICT ve skupině KKCG pod hlavičku DataSpring. Softwarový tým pomůže vytvářet nové obchodní příležitosti pro další růst divize Business Solutions, která se primárně zabývá integrací, pokročilou analýzou a vizualizací dat. Vývojový tým také bude zajišťovat softwarovou podporu nově vznikajících služeb nabízených společností DataSpring.

„Jsme potěšeni, že můžeme přivítat na palubě velkou skupinu profesionálů, kteří nám díky svým znalostem pomohou rozšířit naše stávající kompetence a nabídku služeb. Tuto změnu vnímáme také jako velkou příležitost pro DataSpring nejen v rámci skupiny, ale především jako možnost k oslovení dalšího segmentu zákazníků a získání nových obchodních příležitostí,“ říká Jiří Skopový, generální ředitel DataSpring.

Společnost DataSpring otevřela pro komerční využití v dubnu 2015 v Lužicích datové centrum, které obdrželo od standardizační autority Uptime Institute certifikaci v úrovni Tier III. DataSpring z datového centra poskytuje cloudové služby (BaaS, SaaS, DBaaS, Visual Analytics) a také služby datového centra (IaaS a PaaS). Zákazníkům poskytuje kromě odborného poradenství také nepřetržitou technickou podporu ServiceDesku v českém jazyce. Společnost je držitelem certifikace Systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) ISO/IEC 27001:2013.