Společnost O2 využívá tranzitní služby od více poskytovatelů a provoz směruje vždy nejkratší možnou cestou. V minulosti O2 využívala hlavně propojení přes síť skupiny Telefónica, do které patřila. Novým hlavním dodavatelem se stala společnost TeliaSonera. Důvodem je růst počtu zákazníků, navyšování poskytovaných rychlostí i nové služby pro koncové zákazníky.

„Společnost TeliaSonera nám dokázala nabídnout 100 gigabitovou kapacitu s plnou redundancí na páteřních linkách, díky čemuž můžeme zajistit našim zákazníkům vysokou kvalitu i spolehlivost spojení. To poznají na kvalitě připojení všichni zákazníci brouzdající na zahraničních serverech nebo při sledování videostreamů,“ říká o navýšení kapacity Tomáš Křešťák, který je v O2 zodpovědný za produkty fixních služeb. „Právě z důvodu nárůstu naší zákaznické báze, navyšování rychlostí i novým službám pro koncové zákazníky se pro nás propojení přes 100 Gbit/s porty stávají běžnou praxí," dodává Tomáš Křešťák.

Díky tomuto navýšení kapacity se TeliaSonera stává nejvýznamnějším dodavatelem zahraniční konektivity pro O2. Součástí kontraktu je také samostatný port v Bratislavě, který zajišťuje přímé připojení internetu pro dceřinou společnost na Slovensku. Internetový provoz se tak i zde může dostat k zákazníkům nejkratší možnou cestou.