Organizace se každý den potýkají s vnitřními a vnějšími hrozbami. I přes řadu nejrůznějších narušení bezpečnosti uvnitř datových center se však bezpečnostní řešení stále zaměřují především na ochranu perimetru. Přesun těchto bezpečnostních prvků dovnitř datového centra je často složitý a nákladný proces.

Check Point a VMware tak přicházejí s řešením, které propojuje virtuální síťové zabezpečení Check Point vSEC a platformu VMware NSX pro virtualizaci sítí. Zabezpečení je nyní dodáváno s VMware NSX jako součást síťové infrastruktury datového centra, takže mikrosegmentace je podle zástupců společnosti provozně i ekonomicky snadno realizovatelná.

VMware NSX využívá Check Point vSEC pro pokročilou kontrolu provozu, díky čemuž mohou zákazníci urychlit nasazení bezpečnostních služeb a získat stejnou úroveň zabezpečení pro provoz uvnitř svých datových centrech, jako poskytuje Check Point na branách na perimetru sítě. To je důležité v dnešních dynamických cloudových prostředích, kde musí být aplikace poskytnuté na vyžádání a být jednoduše přenosné napříč infrastrukturou.

Kombinované řešení umožňuje chránit provoz datového centra před malwarem, APT a zero-day útoky, ať už se jedná o provoz dovnitř nebo ven z datového centra nebo o provoz mezi aplikacemi v rámci datového centra.