Aleš Holeček

Po odchodu Jana Mühlfeita ze struktur evropského Microsoftu je Aleš Holeček nejvýše postaveným Čechem v největší softwarové firmě světa. Je ředitelem vývoje přímo v jejím v ústředí v americkém Redmontu, má na starosti přípravu nových operačních systémů Windows.

Roman Staněk

Nejúspěšnější český podnikatel v IT, který zamířil do Silicon Valley, kde dnes trvale žije. Jeho společnost Good Data se věnuje analýzám velkých dat a od investorů se mu podařilo vybrat téměř miliardu korun. Už předtím založil a úspěšně prodal dvě firmy.

Senta Čermáková

Česká manažerka se dlouhodobě pohybuje v nejvyšších patrech koncernu Hewlett-Packard. Dříve měla na starost marketing, nyní pod ni spadají globální služby zákazníkům. Vystudovala ČVUT, obor biokybernetika, kariéru začínala ve společnosti Digital Equipment.

Eduard Kučera, Pavel Baudiš

Zakladatelé antivirové společnosti Avast, jejíž služby po světě používá na 200 milionů lidí. Začali podnikat ještě za komunismu v rámci Svazu socialistické mládeže. Kučera v roce 2009 získal titul Podnikatel roku. Avast je spolu s firmou AVG, která je obchodovaná na newyorské burze, příkladem silné pozice českých technologických společností v kybernetické bezpečnosti.

Robert Kyncl

Český manažer studoval zkraje 90. let Karlovu univerzitu v Praze, pak ale odešel do USA. Nyní je šéfem obsahu na videoportálu YouTube.com, který patří společnosti Google. Předtím působil několik let v internetové televizi Netflix, která začínala jako zásilková DVD služba.

Jan Řežáb

V osmadvaceti letech řídí mezinárodně úspěšnou internetovou firmu Socialbakers, která jiným společnostem pomáhá s analýzami dění na sociálních sítích. Americký magazín Forbes jej zařadil do celosvětového výběru 30 pod 30, což je žebříček byznysových nadějí, kterým je méně než třicet let. Socialbakers získali od investorů tři čtvrtě miliardy korun. Firma se chlubí, že jejími klienty je polovina ze společností zařazených v indexu Fortune 500, kam patří přední průmyslové podniky.