Společnost Sophos oznámila dostupnost nové verze svého řešení pro správu podnikové mobility – Mobile Control 5.

Tato verze podle zástupců firmy ještě více zjednodušuje správu mobilních zařízení, zejména pak díky možnosti definovat bezpečnostní politiky a pravidla pro práci s daty na úrovni jednotlivých uživatelů, a to pro všechny tři nejdůležitější mobilní platformy z jednoho řešení.

Díky novým možnostem správy mohou nyní administrátoři snadno nejen zašifrovat a oddělit osobní informace od firemních, ale také konfigurovat přístupy a nastavit zabezpečení pomocí automatizovaných kroků.

Obvykle se každé zařízení (notebook, tablet nebo chytrý telefon) musí konfigurovat, aktualizovat i spravovat individuálně. A právě řízení práv založené na uživatelích tento tradiční přístup mění. Pro správu bezpečnosti podnikového obsahu uloženého na zařízení nebo v osobním cloudu nyní stačí, aby IT manažeři jednou nastavili příslušné bezpečnostní politiky, a to dokonce z libovolného vzdáleného umístění.

„Svá osobní zařízení využívá pro práci stále více zaměstnanců, a IT manažeři se tak potýkají se složitou správou podnikové bezpečnosti i s dodržováním předpisů na ochranu osobních dat,“ říká Dan Schiappa, senior viceprezident společnosti Sophos. „Správa více než čtyř zařízení na jednoho uživatele představuje pro firmy značné riziko a zbytečně zatěžuje cenné zdroje IT. Díky zaměření na uživatelská oprávnění a podpoře vzdálené správy i úprav nastavení přímo koncovými uživateli definuje Mobile Control 5 nový standard použitelnosti a jednoduchosti. Přepracované uživatelské rozhraní a intuitivní postupy mění zabezpečení i správu mobilních zařízení v jednoduchou úlohu, která vyžaduje jen minimum pozornosti a času,“ dodává Schiappa.