Vladimír Střálka (53) pracuje ve společnosti VMware od května 2013, na pozici Enterprise Account Manager měl na starosti péči o zákazníky z řad velkých firem. Ve své nové roli bude Vladimír Střálka zodpovědný za rozvoj společnosti VMware na českém a slovenském trhu. Jeho úkolem bude pomáhat zákazníkům s inovacemi a obchodním růstem prostřednictvím technologií pro softwarově definované datové centrum, hybridní cloud a práci koncových uživatelů.

Před příchodem do VMware pracoval Střálka ve společnosti Adobe jako obchodní manažer pro produkty Adobe Acrobat a později také pro dokumentová řešení. Zodpovědnost nesl za Česko i Slovensko a soustředil se zejména na zákazníky z veřejné správy. Současně se podílel na vytváření partnerského obchodního kanálu Adobe. Poslední čtyři roky působil na pozici Country Managera zodpovědného za český, slovenský a slovinský trh.

Před nástupem do Adobe působil jako obchodní ředitel Getronicsu (dnešní Kapsch).

Má doktorát z matematiky na Univerzitě Palackého v Olomouci, je ženatý a má dvě dospělé děti. Ve volném čase se rád věnuje lyžování, cyklistice, vaření a poslechu vážné hudby.

„Jsem rád, že mohu představit Vladimíra Střálku coby nového Country Managera pro Českou republiku a Slovensko. Díky svým rozsáhlým profesním zkušenostem bude cenným přínosem pro vedení VMware,“ uvedl Luigi Freguia, vice prezident pro region CEMEA ve společnosti VMware. „Aktivity VMware na českém a slovenském trhu se neustále rozšiřují a významné personální změny jsou toho jasným důkazem. Jsem si jistý, že Vladimír bude úspěšně pokračovat v rozvoji VMware v rámci regionu a při přechodu do éry mobility a cloudu,“ dodal Freguia.

Zároveň se lokální zastoupení VMware v České republice a na Slovensku rozrostlo o čtyři nové zaměstnance, který mi jsou:

  • Vladimír Špička, Enterprise Account Manager pro Českou republiku
  • Vratislav Břenek, Partner Business Manager pro Českou republiku a Slovensko
  • Tomáš Michaeli, Senior System Engineer pro Českou republiku
  • František Ferenčík, Senior System Engineer pro Slovensko

Michal Stachník, dosavadní Regional Manager E. Europe, po osmi letech VMware opouští.