Martin Jansa bude mít za úkol maximálně využít potenciál týmu SODAT, který se bude pod jeho vedením také nadále rozšiřovat. Pro zrychlení vývoje cybersecurity produktů chce v SODAT plně využít principy agilního řízení ve vývoji i produkt managementu.

„Moje mise ve firmě bude zaměřena především na podporu týmu s využitím zkušeností z vývoje bezpečnostních řešení,“ popisuje Jansa. Zodpovědnost tak bude mít za řízení celého vývojového týmu, včetně koordinace spolupráce s Gauss Algorithmics v oblasti security machine learningu. Věnovat se bude také technické podpoře i rozšiřování stávajícího počtu vývojářů a data security analytiků.

“Do AVG, tehdy ještě Grisoftu, jsem nastoupil v době, kdy byl tým zhruba stejně velký jako je SODAT dnes. S firmou jsem prožil růst až v úspěšnou mezinárodní společnost,” uvádí Martin Jansa. V AVG se podílel například na řízení inženýrských oddělení vyvíjejících aplikace a zabývající se bezpečností nebo zákaznickými systémy.

V rámci JIC StarCube pak působil jako externí mentor v programu zaměřeného na zabezpečení internetu a bezpečnosti ICT (informačních a komunikačních technologií). „V programu bylo 10 týmů, pokrývali jsme širokou škálu témat od technologií, vnitřních procesů, vedení, produktů až po partnerství,“ vysvětluje Jansa. V roli JIC experta zrealizoval desítku projektů v programech JIC Master a Platinn.

Jako kouč pomáhá také dalším firmám v IT, a to především uvědomit si ty správné hodnoty, zásady a postupy. „Od roku 2016 podporuji v roli konzultanta a kouče nejen softwarové společnosti v regionu. Pomáhám jim jak s interní efektivitou organizace, tak s hledáním té správné hodnoty pro jejich zákazníky,“ vysvětluje nový technický ředitel společnosti SODAT. Je zastáncem agilního řízení a plánování práce. “Týmu chci pomoci rychleji reagovat na zákaznické potřeby a zapojovat zkušené lidi do plánování a rozhodování v organizaci,” dodává Jansa. Týmovou práci si osvojuje i v rámci kolektivního sportu, je totiž aktivním milovníkem hokeje.