Dvanáct týmů se na prvním letošním hackathonu pořádaném v Brně vývojáři z STRV utkalo o hodnotné ceny. Téma klání se zaměřilo na Smart TV. Šest týmů se rozhodlo řešit aplikace pro Apple TV, dva týmy pracovaly na televizi pro Android a dva si vybraly Chromecast. Také se zúčastnily dva týmy hackerů s řešením kombinujícím Apple a Android TV. K dispozici byla všechna zařízení a týmy tak mohly testovat své aplikace před závěrečnými prezentacemi.

První místo si odnesla aplikace GIF TV, aplikace pro Android TV, která propojuje oblíbené portály Giphy.com se streamovací hudební službou Spotify. Vítězný tým ve složení Radim Vaculík a Pavel Synek přiznává, že zvažuje nápad dokončit a aplikaci na chytré televize uvést na trh.

Na druhém místě se pak umístila aplikace Piano, která propojuje Apple TV s iPadem nebo iPhonem a můžete tak díky ní hrát na piano ze svého obýváku, aniž byste museli mít doma skutečné piano.

Na třetím místě se umístil tým PublicEye, který představil aplikaci, díky níž se prostřednictvím veřejných kamer můžete přímo v televizi podívat, třeba kolik je sněhu na sjezdovce, nebo jak plný je akvapark vedle vás.

STRV hackathon, Tomáš Baránek (LifeHacky.cz), Oliver Dlouhý (Skypicker), Radim Vaculík, Pavel Synek, Lubo Smid (STRV) a Boris Šebošík (Divano)

Vývojáři z STRV již připravují „pražský“ hackathon, který bude zaměřen na stejné téma, tedy Smart televize – především pak na Apple TV, Android TV a Chromecast. Uskuteční se 9. dubna v pražských kancelářích STRV.

Stejně jako brněnská porota, která rozhodovala ve složení Tomáš Baránek (LifeHacky.cz), Oliver Dlouhý (Skypicker), Radim Vaculík, Pavel Synek, Lubo Smid (STRV) a Boris Šebošík (Divano), bude i ta pražská složená ze zajímavých osobností. Do poroty zatím přijali pozvání Ondřej Krátký a Juraj Atlas z Liftago, Michal Ptáček z CzechCrunch a zatím nepotvrzeným je investor Andrej Kiska Jr.

Připraven je celodenní program plný hackování a kódování, spousta jídla a zábavy. Hlavní cenou je Apple TV 64 GB nebo Nvidia Shield 500GB. Do hackathonu se mohou hlásit týmy po dvou až čtyřech, ale i sólo vývojářům bude umožněno se účastnit, kdy pořadatelé týmy vytvoří na místě na základě domluvy s přihlášenými účastníky.