Václav Špáňa nastupuje na pozici Executive Partner, tedy jako osobní poradce klientů exekutivních programů Gartner, určených vrcholovým manažerům firem a státních organizací.

„Václav má dlouholeté manažerské zkušenosti v oblastech jako je řízení IT, IT bezpečnost nebo strategie IT. To jsou témata, se kterými se naši klienti často potýkají, a jsem velmi rád, že jim budeme moci nabídnout partnera, který jejich roli rozumí a je schopen s využitím obrovského know-how Gartner poskytnout nezávislé a cenné poradenství, “ uvádí Oldřich Příklenk, ředitel KPC-Group.

Václav Špáňa má více jak 25leté zkušenosti z oblasti informačních technologií v různých odvětví a z mnoha trhů. Pracoval jak na straně dodavatelů komplexních řešení a kritických systémů, tak i řídil klíčové útvary informačních technologií a provozu velkých mezinárodních společností jako CIO a COO.

Začínal svoji kariéru jako programátor a analytik. V devadesátých letech byl senior managerem konzultační divize Deloitte se zodpovědností za projekty re-engineeringu, strategie a implementace informačních systémů. Pro společnost T-Mobile (RadioMobil) vykonával pozici CIO a byl zodpovědný za vybudování IT zázemí v České republice.

Od konce devadesátých let byl ve firmě Logica zodpovědný za telekomuniční trh regionu střední a východní Evropy. Od roku 2000 Václav Špáňa zastával pozici regionálního ředitele konzultačních služeb firmy Logica pro oblast Asie. Připravoval řešení a zodpovídal za dodávky pro přední firmy regionu včetně trhů Japonska, Taiwanu, Hong Kongu, Malajsie a Indonésie.

V letech 2003 až 2008 Václav pracoval pro společnosti skupiny Home Credit. Na pozici CIO a COO pracoval na trzích v Rusku a Číně se zodpovědností za skupinovou strategii IT a operations. Od roku 2011 Václav pracoval v ING Bank na pozici CIO. Od roku 2012 do konce roku 2013 pracoval ve skupině ČEZ jako CIO, zodpovědný za IT strategii a cílem stabilizovat procesy a provoz informačních technologií.

Václav Špáňa vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a MBA Katz Graduate School of Business University of Pittsburgh. Václav je zakládajícím členem asociace CACIO sdružující vedoucí informačních technologií a byl jejím prvním prezidentem. 

 

Robert Pinkas bude ve společnosti Gartner působit jako Senior Account Executive a bude zodpovědný za spolupráci se stávajícími klienty a za vyhledávání nových obchodních příležitostí na straně dodavatelů IT služeb a řešení a v sektoru telekomunikací.

„Robert k nám přichází z brněnské firmy, které se během deseti let podařilo vypracovat na jednoho ze světových lídrů řešení pro on-line marketing, a celou svou kariéru se pohybuje v dynamickém a kreativním prostředí startupů. Jsem velmi rád, že přijal moji nabídku a posílí tak naše kompetence pro lokální IT dodavatele,“ komentuje Oldřich Příklenk.

 

Společnost KPC-Group byla založena před patnácti lety. Jejím prostřednictvím dnes využívá služeb Gartner na sedmdesát firem a organizací napříč průmyslovými sektory. V loňském roce byla už po čtvrté vyhodnocena jako nejlépe fungující zastoupení Gartner na světě.