Francois Bornibus bude v nové funkci pokračovat v naplňování strategie společnosti Lenovo i v transformačních procesech, které mají za cíl posílit postavení společnosti v regionu EMEA a naplnit ambice firmy.

Francois Bornibus, který je mimo jiné také členem Global Leadership týmu společnosti Lenovo, zastával před nástupem do firmy vedoucí pozice v jiných globálních společnostech. Pracoval jako viceprezident a generální ředitel Nokia pro Francii a Benelux, prezident Palm EMEA, viceprezident HP pro východní Evropu a Afriku a viceprezident Compaq EMEA.

Luca Rossi k povýšení Francoise Bornibuse řekl: „Francois zanechal výraznou stopu v našem podnikání v regionu EMEA. Lenovo za jeho působení dosáhlo vynikajících výsledků na náročném trhu, čímž prokázal, že společnosti a jejímu fungování rozumí. Díky jeho vedení a zkušenostem jsme vytvořili základy, na kterých bude Lenovo i nadále stavět při plnění svých vysokých obchodních ambicí.“

Francois Bornibus hraje klíčovou roli v úspěchu společnosti Lenovo EMEA od roku 2012, kdy se stal provozním ředitelem regionu celé oblasti. Od té doby Lenovo více než zdvojnásobilo svůj podíl na PC trhu z 10 % na dosud nejvyšších 21,1 %. Současně se podílel na upevnění pozice Lenovo jako dodavatele číslo dva v regionu EMEA, přičemž se společnost postupně přibližuje lídrovi trhu.

Francois Bornibus hrál důležitou úlohu také při transformaci společnosti, která následovala po akvizicích firmy Medion, divize IBM System x a Motorola Mobility. V průběhu transformace Lenovo výrazně rozšiřovalo své obchodní operace s cílem stát se lídrem mezi technologickými společnostmi.

Francois získal titul inženýra v oboru elektronika na škole Ecole National Superieure ďElectronique et des Microtechniques a titul MBA na Institut ďAdministration des Entreprises.