Dne 8. 9. 2016 podepsaly společnosti DNS a Servodata smlouvu o prodeji a koupi části firmy, který se specializuje na prodej produktů společnosti Microsoft se statusem LSP (Licensing Solution Partner).

„Zakoupení Microsoft divize je pro nás dalším důležitým krokem, který plně zapadá do strategie doplňování naší nabídky na poli prodeje a podpory SW řešení. Protože pod nás přechází i kompletní obchodní tým, bude plně zajištěna zákaznická kontinuita, neboť budeme pokračovat v poskytování veškeré podpory spojené s dodávkami těchto technologií a pro stávající partnery i zákazníky zůstanou stejné kontaktní osoby, na které byli zvyklí.“ říká Petr Kuliš, výkonný ředitel společnosti DNS.

„Jsem přesvědčený, že jsme v našem regionu vybrali pro tuto transakci tu nejlepší společnost, se kterou zároveň dlouhodobě spolupracujeme, jsme si lidsky i kulturně velmi blízcí, a která je plně připravená převzít jak naše zákazníky, tak i náš tým a tuto hodnotu úspěšně rozvíjet. Celému týmu bych rád poděkoval za skvělou práci, a poděkování patří i našim partnerům, se kterými jsme Microsoft technologie v roli LSP dodávali, a stejně tak koncovým zákazníkům,“ uvedl dnes generální ředitel společnosti Servodata Jiří Vytlačil.

Společnost Servodata je od poloviny dubna 2016 majoritně vlastněna poradenskou firmou BDO Advisory. Prodej divize Microsoft je jedním z restrukturalizačních kroků, které jsou pod gescí nového vlastníka v rámci celé skupiny Servodata realizovány. Cílem těchto kroků je zejména dominantní orientace společnosti Servodata na poskytování služeb s vysokou přidanou hodnotou a s přímou vazbou na poradenské aktivity BDO Advisory. Nejedná se pouze o samotné IT služby, ale také o zajišťování školících a vzdělávacích aktivit a dalších souvisejících služeb.

Partner společnosti BDO Advisory Petr Kymlička k tomu podotýká: „Prodej divize Microsoft neznamená, že se nebudeme produktům Microsoft dále věnovat. Naopak, v úzké spolupráci se společností DNS se můžeme více orientovat na poskytování profesionálních služeb v dané oblasti, zatímco DNS zajistí samotnou distribuci.“

K samozřejmé součásti podpory DNS zákazníků patří i služby, které jsou pro úspěšnou dodávku SW řešení nezbytné. Řadí se mezi ně příprava obchodních nabídek a návrhů technických řešení, marketingové aktivity, podpora v oblasti financování a v neposlední řadě také vzdělávání a školení. Do těchto oblastí je DNS připravena dále investovat, což zákazníkům zaručuje jistotu a budoucnost v rámci vzájemné spolupráce.

Akciová společnost Servodata se dlouhodobě specializuje na podnikovou infrastrukturu včetně tvorby webových portálů, intranetu a dodávek technologií. Od svého založení působí v regionu střední a východní Evropy s centrálou v Praze a pobočkou v Bratislavě. Do Servodata Group patří mimo české firmy Servodata také Servodata Bratislava, DoxoLogic, DataScript a S-COMP Centre CZ. Skupina zaměstnává 110 lidí.

DNS poskytuje služby od přípravy po realizaci náročných IT projektů. Je dodavatelem řešení pro oblasti bezpečnost, servery, síťová infrastruktura, software nebo ukládání dat. Firma nedávno získala kompletní distribuční kontrakt společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR.