Prestižní globální program Launchpad Accelerator, jehož se Gamee a Spendee zúčastní, je součástí širší podpory místního vývojářského ekosystému, kterou dnes Google pod hlavičkou iniciativy „Pomáháme Česku růst“ představil. Do Česka a regionu střední Evropy se díky tomu přesunou významné akce Googlu pro vývojáře. Praha bude například poprvé hostit setkání vývojářek Women Techmakers EMEA Summit a polský Krakov zase mezinárodní vývojářskou konferenci Google Developer Days.

„Region střední a východní Evropy má silný a živý vývojářský ekosystém s více než milionem a půl vysoce kvalitních vývojářů, kteří vyhrávají mezinárodní soutěže. Konkrétně těm českým však chybí podnikatelské znalosti a více než polovina z nich proto pracuje v zaměstnaneckém nebo dodavatelském vztahu," uvedla ředitelka české a slovenské pobočky Google Taťána le Moigne.

Přestože 58 procent respondentů touží podle průzkumu Google po vlastní firmě, 57 procent z těchto dotázaných uvedlo, že jim v podnikání brání absence dobrého obchodního plánu. Dalším 47 procentům chybí obchodní dovednosti.

Google dosud v digitálních znalostech vyškolil přes 50.000 Čechů a Slováků. Celkem 99 procent absolventů z řad malých a středních podnikatelů uvedlo, že školicí program pozitivně ovlivnil jejich online aktivity a 87 procent zvažuje ve svém podnikání zavést změny.

Google bude ve školeních pokračovat. „Vidíme však také obrovskou příležitost v technologickém sektoru, takže se v našich aktivitách teď intenzivně zaměříme na podporu místních vývojářů a start-upů," dodala le Moigne.