Nová technologická centra, která chce společnost Infosys ve Spojených státech otevřít, se zaměří především na technologie a inovace, ale budou také obsluhovat klienty v oblastech, jako jsou finanční služby, zpracovatelský sektor, zdravotní péče, maloobchod a energie. První centrum, které se otevře letos v srpnu v Indianě, by do roku 2021 mělo mít 2000 zaměstnanců.

Počet zaměstnanců, které by měla technologická firmaInfosys v USA přijmout, je však relativně nízký ve srovnání s celkovým počtem zaměstnanců společnosti, kterých je více než 200.000.

Poskytovatelé technologických služeb jsou silně závislí na vízovém programu H-1B, který americký prezident Donald Trump nařídil přezkoumat. Tento vízový program umožňuje americkým zaměstnavatelům dočasně zaměstnávat zahraniční pracovníky ve specializovaných profesích, nejde ale o přistěhovalecké vízum. Minulý měsíc dva zdroje agentuře Reuters sdělily, že Infosys letos v rámci tohoto programu zatím požádal o méně než 1000 víz. Loni podal za stejnou dobu žádosti o 6500 víz a rok předtím dokonce o 9000. Právě indické technologické firmy každoročně získají nejvíce těchto víz.

Zpráva o přijímání nových zaměstnanců bude pravděpodobně považována za vítězství Bílého domu, který se snaží přimět firmy, aby vytvářely více pracovních míst v USA. Generální ředitel Infosysu Višál Sikka přiznal, že rozhodnutí přijmout v USA více zaměstnanců přišlo proto, že firmy jsou pod tlakem, aby tak činily.