Společnost Avast si pro nábor nových zaměstnanců vybral řešení SuccessFactors, software spadající do kategorie talent managementu,  řízení lidských zdrojů (HR) a řízení lidského kapitálu (HCM). Reaguje tak na rozvoj mobilních technologií a internetu věcí, stejně jako na růst společnosti a počtu zaměstnanců. Cílem spolupráce je automatizace HR procesů a dosáhnutí větší flexibility v oblasti náboru a správy talentů.

Počest zaměstnanců společnost Avast se v posledních několika letech ztrojnásobil z 200 na 650, s akvizicí společnosti AVG v září tohoto roku potom počet zaměstnanců narostl pak na více než 1 000. Tento rychlý nárůst ztížil správu a přehled o zaměstnancích i jejich rolích.

„Rostli jsme tak rychle, že bylo najednou složité dát dohromady report o počtu zaměstnanců pro naše vedení,“ říká Martin Petrtýl, vedoucí HR projektů v Avast Software.

S nárůstem mobility navíc musela společnost změnit zaměření svého podnikání z bezpečnostních produktů pro stolní počítače na zabezpečení mobilních zařízení a domácích sítí. „Přechod na mobilní zařízení a domácí sítě chápeme jako vstupní bránu do oblasti internetu věcí a jako zdroj budoucího růstu. Pro tuto výzvu jsme potřebovali nové moderní HR řešení, které by nám poskytlo jednotný pohled na rozrůstající se firmu a umožnilo by nám zbavit se manuálních procesů bránících v efektivitě práce. Bylo nám jasné, že pro dosažení těchto cílů musíme přejít do cloudu,“ dodává Petrtýl.

Cloudová řešení SAP SuccessFactors zvítězila u společnosti Avast díky svému rafinovanému designu, flexibilitě a široké škále modulů a funkcí. Avast nasadil následující cloudová řešení:

-       SAP SuccessFactors Employee Central umožnilo sjednotit všechna klíčová HR data z mateřské i dceřiných společností Avastu a vytvořit tak jednotný pohled na zaměstnance po celém světě

-       Řešení SAP SuccessFactors Onboarding a SAP SuccessFactors Recruiting Management vytvořila komplexní proces náboru od inzerce pracovních pozic po nástupní den vybraného kandidáta

-       SAP SuccessFactors Compensation zjednodušuje správu platů a finančních bonusů

-       SAP SuccessFactors Learning poskytuje silný a zároveň jednoduchý nástroj pro zaškolení nových zaměstnanců a pravidelné vzdělávání těch stávajících

 

Nasazením řešení SAP SuccessFactors získal Avast jediný zdroj veškerých HR dat, komplexní a efektivní proces pro nábor a řízení výkonnosti zaměstnanců, rychlejší reporty o zaměstnancích a navíc společnost eliminovala papírové formuláře.