Zúčastnění odborníci se shodli, že v dnešní „digitální“ éře, kdy je kladen důraz na provázanost systému a data i aplikace se přesunují do cloudu, je závislost firem na kvalitní IT podpoře nutností. Zahlcenost každodenními problémy nedává IT profesionálům příliš času pro vzdělávání a sledování novinek. Z tohoto důvodu jsou konference, které přinášejí ucelený přehled o současných i budoucích trendech IT či technologických novinkách a nových produktech tím, co ke své práci potřebují. Úniky dat nebo nezvládnutí nových technologií mohou ohrozit nejen renomé, ale i samotnou existenci firem.

 

Jak vypadá 14. ročník konference TechEd-DevCon v datech?

Zatímco v loňském ročníku tvořili nadpoloviční většinu účastníků vývojáři, letos jich bylo 48 %; dalších 39 % byli IT specialisté, 3 % účastníků pak databázoví specialisté, zbytek uvedl mix zaměření. Množství přednášek a šíře záběru jsou v případě konference TechEd-DevCon unikátní – letos šlo konkrétně o 76 přednáškových bloků a 44 odborných speakerů, z toho 2 zahraniční.

 Nejlépe hodnocené byly přednášky „Novinky v MS SQL 2016 pro administrátory i vývojáře“ Davida Gešvindra, „Hackfun aneb pár hacking fíglů pro radost“ Williama Ischanoe, „Praktická kryptografie pro programátory v .NET“ Michala Valáška nebo „Microsoft Advanced Threat Analytics: Impérium vrací úder“ Michaela Grafnettera. A perlička na závěr – pokud můžeme posuzovat podle účastníků konference, mezi českými IT specialisty jsou nejfrekventovanějšími křestními jmény Martin, Jan a Petr.

Jan Dvořák, ředitel školy Gopas „Konference TechEd-DevCon je místem, kde se každoročně setkává odborná IT veřejnost se špičkovými odborníky od nás i ze zahraničí. Na české půdě jsou tak diskutovány aktuální trendy v celosvětovém vývoji z různých oblastí IT,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas. „Jsme velmi hrdí na to, že IT odborníci, kteří nestihnou nebo nemohou jet na konference do zahraničí, vnímají TechEd-DevCon jako stejně prestižní a kvalitní akci.“