Kirill Tatarinov působí v oboru informačních technologií již tři desítky let a může se pochlubit velmi úspěšnou bilancí ve strategických a obchodních oblastech produktového managementu zaměřeného na software a IT služby. Z jeho profesní minulosti lze vyzdvihnout například pozici výkonného viceprezidenta divize Microsoft Business Solutions, která za jeho působení dosáhla zdvojnásobení obratu i zvýšení ziskovosti. V rámci této pozice stál Kirill Tatarinov i za úspěšnou transformací divize do prostředí cloudu a odpovídal za řízení celosvětového ekosystému partnerů. Před příchodem do Microsoftu působil například jako technologický ředitel ve společnosti BMC.

„Je pro mne velkou ctí připojit se ke společnosti Citrix,“ uvedl ke svému jmenování Kirill Tatarinov. „Citrix je kultovní společností s jednou z nejlepších globálních značek, širokou škálou inovativních produktů a obrovským množstvím produktů aktivně využívaných zákazníky po celém světě, a to včetně 99 procent firem z žebříčku Global 500. Těším se na práci po boku špičkových manažerů, skvělých zaměstnanců i specializovaných partnerů a pevně věřím, že společně opět posuneme hranice inovací a ještě více zhodnotíme náš potenciál.“

„Proces výběru nového prezidenta a generálního ředitele by velmi náročný a ze všech kandidátů je právě Kirill Tatarinov tou nejlepší osobou, která má všechny předpoklady pro naplnění inovačního potenciálu i strategie růstu naší společnosti,“ dodává Robert Calderoni.